Научна конференция "Мрежи и механизми на влияние в регионалната политика, икономика и култура"

19.05.2022 - 09:30 to 19:30

Историческият факултет на СУ "Св. Климент Охридски" и

Центърът за регионални изследвания и анализи (ЦРИА)

Ви канят на научна конференция на тема:

„Мрежи и механизми на влияние в регионалната политика, икономика и култура“.

Дата на провеждане: 19 май 2022 г. (четвъртък)

Място на провеждане: Конферентната зала на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ (Ректорат, Северно крило, етаж 2)

ПРОГРАМА

Конференцията се организира по повод 150-годишнината от смъртта на Христо Георгиев, влиятелен и способен предприемач, изявен обществен деец и щедър меценат.

Нейната цел е да събере както утвърдени учени, така и млади изследователи, които да дискутират важността на социалните и икономическите неформални мрежи от познанства, контакти и стопански връзки за осъществяването на политически и икономически инициативи на Балканите през XVIII и XIX век.

Инициативата се реализира в рамките на научната програма на проекта "Мрежи и механизми на влияние в регионалната икономика. Балканска и европейска контекстуализация на архивното наследство на братя Евлоги и Христо Георгиеви", финансиран от Фонд "Научни изследвания", договор № КН-06 ОПР 05/02 от 17.12.2018 г.