Лекция на Дженгиз Йолджу на тема: “Васил Левски и българската национална революция в турската историография и османските архиви”

28.11.2023 - 18:00

Уважаеми колеги,

Университетският център за регионални изследвания и анализи има удоволствието да Ви покани на лекция на Дженгиз Йолджу на тема:

Дженгиз Йолджу е историк и главен асистент в Истанбулския университет "29 май", където работи по своята дисертация за османско-българските отношения през последната четвърт на 19 век. Той проявява силен интерес към Балканската история и по-специално към личността на Апостола.

Лекцията ще се състои във вторник, 28 ноември 2023 г. от 18:00 ч. в Аудитория 21А на Историческия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“.